Lēcas acīm šobrīd pārsteidz ar dažādību - sarkanas, zaļas, zilas!

2021-01-14

Mūsu laikmetā lēcas acīm ir tāda tipa masveida produkts, ar ko jau nemaz nevar izbrīnīt. Kontaktlēcas tad ir kļuvušas jau par ikdienas sastāvdaļu bez kā mēs jau nevaram apjaust mūsu ikdienu. Kādā veidā radās lēcas? Vai spējat iedomāties, taču pirmais, kas tad saskarās ar lēcām, tiešām ir pazīstamais mākslinieks Leonardo da Vinči un tas ir attēlots 1508.gadā grāmatā Acu kods. Pats Da Vinči izgudroja mūsdienu kontaktlēcas darbošanās plānu. Bet izcelt, ka tieši viņš ir kontaktlēcas radītājs nevar. Bet viņa sekotāji gan, piemēram, nevar nepieminēt franču filozofu, matemātiķi un fiziķi Dekartu. 1632.gadā Dekarts uz acīm uzlika stikla trauku, kurš bija tiešām pilns ar ūdeni, jo tieši tā Leonardo aprakstīja topošās kontaktlēcas. Tomēr diemžēl nēsāt šīs lēcas uz acīm nebija realizējams.

Pēc vēl divsimt gadiem britu fiziķis un astronoms Dž.Heršels atgriezās pie kontaktlēcām. Tieši viņš bija tas, kurš savos rakstos aprakstīja, kā tad izskatās tās īstās un korektās lēcas.

Bet kas tad radīja pirmās lēcas acīm no stikla? Tas bija stikla pūtējs F.Mullers, un šis neaizmirstamais notikums oftalmoloģijā bija 1888. gadā. Viņa galvenā ideja nemaz nebija sataisīt lēcas acīm. Mullers vienkārši mēģināja izlīdzēt savam draugam redzēt apkārtējo pasauli košās krāsās.

Un, protams, šobrīd, pateicoties minētajiem zinātniekiem, mēs visi varam izmest neērtās brilles acīm un nopirkt savas lēcas internetā pie https://www.manaslecas.lv/ un tuvākajā veikalā. Bez šaubām, jau var nēsāt brilles, taču pastāv situācijas, kur parocīgāk jau ir konkrēti kontaktlēcas. Kā tieši piemeklēt šo produkciju?

Kontaktlēcas vai to daudzveidība piedāvājumā - izvēles kritēriji

Pilnīgi visas kontaktlēcas internetā vai optikas veikalā būs iedalītas dažādos veidos un tipos atkarībā no mērķa, materiāla, nēsāšanas režīma un nomaiņas termiņa. Viennozīmīgi tas ietekmē ne vien Jūsu izlases kritērijus, bet arī jebkuras lēcas cena būs atkarīga tieši no minētiem kritērijiem.

Kontaktlēcas pēc to materiāla parasti tiek dalītas cietajās vai mīkstās lēcās. Cietas var kā būt gaisa caurlaidīgas, tā arī nē. Taču mīkstas lēcas acīm jau ir visbiežāk atrodamas mūslaiku lēcu piekritēju vidū, šīs kontaktlēcas parasti tiek izgatavotas no hidrogēla vai silikona hidrogēla. 

Pēc nēsāšanas veida, lēcas acīm jau var dalīt kā dienas, kuras tiek izņemtas vakarā, elastīga tipa, ko izņem pēc dažām dienām, ilgstošas un nepārtrauktas, kur nēsāt lēcas līdz pat 30 dienām. 

Kontaktlēcas varētu iedalīt pēc nomaiņas termiņa: tradicionālās lēcas ar kalpošanas laiku no 6 mēnešiem līdz 1 gadam. 

Plānveida kontaktlēcas - vienas dienas, 2 nedēļu, mēneša lēcas. Nenoliedzami, viendienas lēcas cena jau būs lielāka ilgtermiņā nekā, piemēram, 30 dienu. Taču viendienas kontaktlēcas tad ir domātas ļoti jūtīgām acīm.

Vēl lēcas iedalās pēc krāsas un pēc šī faktora kontaktlēcas interneta veikals var nodrošināt gan bezkrāsainas, tā arī toni piešķirošās, gan ir tādas kur krāsu palete ir milzīga un būtiski var izmainīt klienta acu krāsu. Kontaktlēcas, kas domātas tikai acu krāsas maiņai, var ražot ar nulles dioptriju.

Kā var redzēt lēcas internetā vai pat optikas veikalos eksistē ļoti atšķirīgas, Jums tikai jāsameklē personīgs izvēles variants!

Izveido savu bezmaksas mājas lapu! This website was made with Webnode. Create your own for free today! Uzsākt darbu