Patlaban jau ir tik ļoti daudzas kontaktlēcas internetā un veikalos - kādā veidā izdarīt pareizu izvēli?

Nav noliedzams, ka lēcas šodien tiešām jau ir diezgan pazīstamas un arī pieprasījums uz tām ir milzīgs. Lēcas acīm jau ir veiksmīgi aizstājušas brilles un efektīvi koriģē tuvredzību vai tālredzību, astigmātismu uc.. Lēcas izvēlās arī skaistumam, lai mainītu acu krāsu kā piemēram. Kurā brīdī un kurš tad izgudroja lēcas?
Vai Jūs zinājāt, kad tieši L. da Vinči ir tieši tas, kas 16.gs. (precīzi tas bija 1508. gadā) izveidoja skices, kurās attēlota ierīce, kuru varētu izmantot redzes koriģēšanai. Vēl vienu "prototipu" izgudroja Dekarts 1637. gadā. Tā bija neliela caurule, kas pildīta ar ūdeni, veidojot savdabīgu lupu.
Bet pirmās kontaktlēcas parādījās 1888.g. un tās radīja stiklinieks F.Mullers. Viņam bija draugs bez plakstiņa un viņam bija spēcīgas sāpes un visu laiku bija sausas acis. Mellers centās viņam palīdzēt, un no stikla izgatavoja lecas acīm. To centrs bija caurspīdīgs, bet malas baltas, priekš tam, lai saglabātu spēju redzēt apkārtējos priekšmetus. Draugs uzlika lēcas, un redze uzlabojās.
Beigās Müllers sāka masveidā ražot stikla kontaktlēcas. Taču šīs kontaktlēcas nemaz nebija pilnībā piemērotas cilvēkiem. Tās varēja vilkt tikai ierobežots skaits cilvēku. Masveida kontaktlēcas ražošanu savās rokās ņēma Karls Zeiss un Oto Šots.
Pateicoties tam, šodien mūsu noieta tirgus tad ir pārpildīts ar ļoti dažādiem produktiem, ir lēcas acīm krāsainas un koriģējošas. Tās atvieglo ikdienu, pie tam attīstoties digitālajai videi, pieņemama lieta ir tāda kā kontaktlēcas interneta veikals, kur parasti katras kontaktlēcas cenas būs mazākas nekā, piemēram, parastos optikas salonos. Turklāt šeit palīgā nāk eksperti, kas izlīdzēs atrast piemērotāko variantu.
Lasīt vairāk - http://riga.pilseta24.lv/zina?slug=izvelies-labako-savam-acim-acuvue-oasys-lecas-ac805550a0/3250165
Kontaktlēcas un vēl to izvēles kritēriji
Pirmais, kam pievērst īpašu vērību, kad tiek izvēlētas lēcas, jau ir tas, vai tās ir mīkstas, vai cietas. Cietās kontaktlēcas ļoti pilnveidojās. Sākotnēji tās bija no stikla, pēc tam jau no organiska stikla, plastmasas un pārklāja visu virsmu acij. Pēdējais posms bija tieši ražošana no īpaša materiāla - silikona akrilāta. Galvenās cieto kontaktlēcu atšķirība būs minimāls attēla kropļojums (materiāls labāk saglabā savu formu), izturība pret bojājumiem, mazāk nokļūst netīrumi uz tā, nepieciešamība mitrināt lēcas ir daudz mazāka, jo tās nesatur ūdeni un neizžūst ilgstoši lietojot, labi rūpējoties, lietošanas termiņš pārsniedz to, kas ir mīkstām lēcām. Mīkstās lēcas ir taisītas no īpaša elastīga materiāla - hidrogēla vai arī no silikona hidrogēla. Pēc maiņas vajadzības lēcas iedalās: vienas dienas lēcas (vienreizējas), divu vai vienas nedēļas kontaktlēcas, plānotā nomaiņa, kas jānomaina ik pēc viena līdz trīs mēnešiem un visbeidzot tradicionālās, kuras var mainīt jau pēc 6 mēnešiem. Bez šaubām, lēcas cena būs atkarīga ne vien no materiāla, bet, protams, arī no valkāšanas ilguma. Pie tam ir vēl krāsainās lēcas acīm, kas jau var pilnīgi izmainīt ārējo izskatu. Lēcas internetā protams ir atrodamas milzīgā vairumā un arī speciālisti klientiem varētu sniegt pilnīgas atbildes to izvēlē. Bez šaubām, būtiski, lai lēcas cena nav sevišķi maza, jo kvalitātei šajā gadījumā jau ir būtiska loma un, protams, labāk atrast pārbaudītu ražotāju.