Smiltsērkšķu ogas - dabas dāvana, kas uzlabo veselību

Vārda smiltsērkšķi parastais tulkojums no sengrieķu valodas - "spīdīgs zirgs". Senie grieķi smiltsērkšķu lapas lietoja, piemēram, kā barību vājiem un slimiem zirgiem. Tajos senos laikos zirgs bija vērtīgāks par 600. Merssedes šodienas dzīvē. Tie zirgi, kuri ēda smiltsērkšķu ogas vai lapas, ātri atveseļojās, pieņemoties svarā, turklāt to spalva kļuva spīdīga un veselīga.
Smiltsērkšķi jeb zelta koks tiek pieminēti gan Tibetas, tā arī Mongolijas senos rakstos, kā arī ķīniešu medicīnā, pie tam visos rakstos ir pieminētas universālās ārstnieciskās īpašības ar ko tad ir un būs apveltīti smiltsērkšķu stādi. Tomēr atnākot melnajiem viduslaikiem, diemžēl smiltsērkšķi bija aizmirsti, bet tagad no jauna atdzima lielā piekrišana doto augu medicīniskajām īpašībām, uzzināt vairāk var tālāk rakstā.
Smiltsērkšķu ogas un arī viņu botāniskās īpašības
Pašas smiltsērkšķu ogas satur vitamīnus A, C, kura jau ir pat vairāk nekā, piemēram, citronā, visus B grupas vitamīnus, P, PP, E un arī K vitamīnu grupas. Tādēļ smiltsērkšķu stādi jau ir tik ļoti unikāli, ka pat neviens pat cits augs nevar sasniegt līdzvērtīgu nozīmi. Smiltsērkšķu ogas par terapijas un profilaktisku līdzekli pārvērš daudzas bioloģiski aktīvas vielas tā sastāvā. Šinī augā arī ir atrasti piecpadsmit dažādi mikroelementi. Starp tiem ir: mangāns un nātrijs, alumīnijs, magnijs, kalcijs un dzelzs, silīcijs, titāns un arī citi. Smiltsērkšķis satur ļoti nepieciešamo beta karotīnu, eļļu, organiskās skābes, sterīnus, fosfolipīdus, flavonoīdus, serotonīnu, fenola skābes, inozīdus, rutīnu, holīnu, kumarīnus, pektīna vielas. Pilnīgi visi šie nezināmie vārdi parāda, ka paši smiltsērkšķu augi ir savdabīga bumba, kas uzlādēta ar veselībai un skaistumam vērtīgākajām sastāvdaļām. Ir pietiekoši tikai ar simts gramu svaigo ogu, vai, piemēram,, kad būs izmantota smiltsērkšķu tēja, lai bacteria saņemtu gandrīz visu iespējamo uzturvielu un vitamīnu devu, kas nepieciešama dienā. Tāpēc cilvēki izvēlas smiltsērkšķi ziemai, kā sava veida veselību stiprinošo ārstniecisko līdzekli. Taču vēl bez tā visa to daudz izvēlās pat medicīnā, kad ir jāārstē iekšējie orgāni, un kā skaistumkopšanas līdzekli.
Smiltsērkšķu sula, tēja, ievārījums, ko vēl pielieto cilvēka organismam?
Tautas ārstēšanā smiltsērkšķi bija lietoti zarnas sienu nostiprināšanā, tā kā tie labvēlīgi ietekmē kuņģa un zarnu trakta stāvokli. Smiltsērkšķu stādi tomēr ir izcils dezinfekcijas, kā arī brūču sadzīšanas līdzeklis. Smiltsērkšķim jau ir ideālas reģenerējošas īpašības, tādēļ to bieži izvēlās dažāda smaguma apdegumiem, kā arī cita veida ādas slimībām (vecuma plankumi, grumbas, rētas).
Pati smiltsērkšķu sula un arī nogatavojušās smiltsērkšķu ogas uzlabo vielmaiņu kā arī tiek izmantotas neskaitāmām gremošanas sistēmas patoloģijām, pie tam smiltsērkšķu sula cena nemaz nav ir augsta kā varētu likties. Nenoliedzami, ir iespējama arī smiltsērkšķu sulas pagatavošana mājas apstākļos.
Smiltsērkšķu augi var tikt daudz lietoti ēdiena gatavošanā: var būt gatavotas eļļas, sulas, želeja, kompoti, ievārījums, marmelāde utt. Turklāt smiltsērkšķu eļļa kuņģim būs diezgan laba lieta.
Ilgstošai lietošanai pašas smiltsērkšķu ogas vai, piemēram, saberzē ar cukuru, vai varbūt sasaldē (vitamīni tajā saglabājas līdz pat gadam), šādi smiltsērkšķi ziemai tiek gatavoti. Smiltsērkšķus droši var arī izžāvēt.
Šodien pastāv ļoti daudzi produkti un receptes, kā var lietot smiltsērkšķi pašiem, piemēram, imunitātei ir smiltsērkšķu eļļa kapsulās, ko lietot vislabāk konsultējoties ar ārstu.