VAI VISIEM ZIEMASSVĒTKI IR VIENĀ LAIKĀ UN KUR IR ATRODAMI ZIEMASSVĒTKU PANTIŅI INTERNETĀ?

Ziemassvētki ir patīkama satraukuma pilns laiks kā lieliem, tā maziem. Pantiņu skaitīšana, dāvanu saņemšana un laba vēlējumi ir neatņemama Ziemassvētku tradīcija. Pats populārākais pantiņš saistībā ar Ziemassvētku svinībām noteikti ir par nabaga apdegušo pīrāgu. Ir dažādas svētku dzejolīšu apgūšanas iespējas - neskaitot skolu, radus un draugus, pantiņus var atrast internetā. Netrūkst interneta vietnes, kas piedāvā dažāda rakstura dzejolīšus, pantiņus un daudz ko citu. Tā ir kā virtuāla grāmatiņa mūsu kabatā. Vakara gaidītākā daļa noteikti ir dāvanu saņemšana, kas īpašu prieku rada bērnos.
KĀDAS DĀVANAS IZVĒLĒTIES ZIEMASSVĒTKOS DRAUGIEM?
Dāvanas nekad nav bijis noteicošais svētku svinēšanas iemesls, jo kopā būšana un jauku atmiņu veidošana sniedz daudz lielāku gandarījumu kā taustāmas mantas. Ziemassvētkos vienmēr tiek piekoptas dažādas tradīcijas - citas tikai ģimenei raksturīgas, savukārt citi atkal izvēlas dažādu citu tautu paražas. Ziemassvētku laikā cilvēki kļūst saticīgāki, labestīgāki un iegrimst pārdomās par to, ka aizvadīts vēl viens gads un kas tajā ir mainījies salīdzinoši ar iepriekšējo. Daudzi izvēlas dāvināt nozīmīgas dāvanas, nevis bezpersoniskus niekus, jo tas norāda uz rūpēm. Smaidu noteikti izraisīs arī nelielas dāvaniņas. Ziemassvētku vakaru dažādos dažādi pantiņi un novēlējum, kas šo laiku veidos īpašu.
KĀ ZIEMASSVĒTKUS SVIN CITUR?
Citu valstu Ziemassvētku tradīcijas var atšķirties no mūsējām un tas ir tikai normāli. Arī svētku svinēšanas laiks var variēt pa pāris nedēļām, jo, piemēram, pareizticīgo Ziemassvētki tiek svinēti divas nedēļas vēlāk - 7. janvārī Kad 15. gadsimtā notika Baznīcas kalendāra maiņa, Austrumu baznīca izvēlējās turpināt lietot Juliāna kalendāru, kas esot ticis lietots arī Jēzus dzimšanas laikā. Vairāk par Pareizticīgo Ziemassvētkiem šeit -https://labadavana.lv/apsveikumi/svetki/pareizticigo-ziemassvetki/. Daudzi Ziemassvētkus sagaida ar gavēni, vēl kāds izvēlas pielietot citu valstu un kultūru tradīcijas. Šajā jautājumā nav pareizu un nepareizu atbilžu, jo svētku būtība paliek nemainīga. Arī daļa latviešu Ziemassvētkus svin vēlāk, kopā ar pareizticīgo konfesiju pārstāvjiem.